آذرپولاد ارس

درباره ما

«فرآور فولاد آذرپولاد ارس» سابقه چندین ساله درزمینهٔ تهیه ضایعات آهن دارد؛ از نمونه فعالیت‌های آن می‌توان به واردات ده‌ها هزار تن قراضه از کشورهای گرجستان، ارمنستان و آذربایجان اشاره کرد. آغاز کار شرکت، با ظرفیت ارسال روزانه 300 تن ضایعات صرفاً به منطقه آذربایجان بود؛ اما با گسترش فعالیت‌ها، «فرآور فولاد آذرپولاد ارس» همکاری خود را از سال 85 با کارخانه‌های داخلی نظیر فولاد اهواز، اصفهان، نیشابور، بناب، همدان، فولاد سهند غرب، فولاد سهند تیکمه داش و مجتمع فولاد آذرآبادگان ارس شروع کرد.
شایان ذکر است شرکت آذرپولاد ارس با تکیه بر تجارب سالیان قبل و توان فنی نفرات اقدام به ساخت و صادرات چنگکهای حمل قراضه در دو سایز متفاوت نموده و جزء صادر کنندگان این محصول به کشور ارمنستان بحساب می آید.
«فرآور فولاد آذرپولاد ارس» که در ابتدا با نام «شرکت فرآور فولاد صنعت آرشام» و «سهند استیل» فعالیت می‌کرد، توانست با به‌کارگیری نیروهای مجرب و کارآمد و تأسیس انبارهای مختلف در شهرها و ایجاد نمایندگی در کلان‌شهرهای کشور ازجمله تهران، اصفهان، بندرعباس و تبریز، به بزرگ‌ترین مجموعه تأمین و فرآوری قراضه در کشور تبدیل شود.
شرکت در حال حاضر، با توجه به ظرفیت‌های محیطی، تخصصی و تجهیزات موجود، علاوه بر تأمین خوراک کوره‌های مجتمع فولاد آذرآبادگان، امکان ارائه خدمات به سایر کارخانه‌های ذوب به‌صورت روزانه و تا ظرفیت 300 تن را دارد.